15KPA36A
Mfr.Part #
15KPA36A
Datasheet
15KPA36A
Description
TVS DIODE 36VWM 59.8VC P600
Stock
452
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
252.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V